Flower Brunch

As you might well know by now, being a lifestyle/fashion blogger is basically a dream job. Of course, for most of us it’s not a job at all, it’s just something that we do when we’re not actually at work (that pays our rent etc.), because we love it. But for me, there have always been more fabulous jobs out there that I always wanted to try, but unfortunately, it’s not that easy. Once you choose your path, it’s pretty difficult to start doing something else just for the fun of it. So when you study to be a journalist, you can’t suddenly become a surgeon for a week, a run a huge fashion business or save lives. Or become a florist.

Možno si už po toľkých článkoch o blogerských radostiach a zábavkách myslíte, že blogovanie je hotový dream job. A tak trošku aj je, aj keď pre väčšinu z nás je to len zábavka, ktorou si vypĺňame čas popri skutočnej práci (ktorá nám platí účty). Pre mňa ale vždy existovalo niekoľko skvelých zamestnaní, ktoré som vždy chcela vyskúšať, no nanešťastie život nie je taký jednoduchý. Keď si raz vyberiete odbor, je celkom ťažké odskočiť si na chvíľu robiť niečo úplne iné. Takže keď som sa rozhodla študovať novinárčinu, zmierila som sa s tým, že si už nikdy nevyskúšam lekársky plášť, nebudem zrejme šéfovať veľkému módnemu biznisu (blog sa naozaj nepočíta), zachraňovať životy alebo vyjednávať svetový mier. A nebude zo mňa ani kvetinárka. 

 

When I was little, I dreamt about being a florist in a wonderful magical flower shop. Dancing and singing, surrounded by the most beautiful peonies, tulips and roses, living a fairytale. But as many of my dreams, it stayed just that – a fairytale. Although I keep trying and I’ve always loved DIY projects, I was never too good at arranging flowers like a pro. So when I got an invitation for a „flower workshop and brunch“ in the the garden I was completely thrilled. It was back at the beginning of September, just when Summer was rapidly turning into Autumn. I met some of my friends and hopefully made some new ones and let me tell you, this brunch was the ultimate girls funday!

Keď som bola malá, snívala som o tom, že budem kvetinárka v prekrásnom čarovnom kvetinárstve. Že si budem tancovať a spievať uprostred nádherných pivónií, tulipánov a ruží ako v živej rozprávke. Ale ako veľa mojich snov, aj tento bol presne tým – rozprávkou. A hoci ma vždy bavili rôzne DIY projekty, v aranžovaní kvetov som nikdy nebola až taký macher, ako by som chcela. Takže keď som dostala pozvánku na rozkošný „kvetinový brunch a workshop“ v záhrade, bola som celá bez seba. Bol začiatok septembra a leto sa práve rýchlo stretávalo s jeseňou. V záhrade na okraji Bratislavy som sa stretla s niekoľkými kamarátkami a snáď si spravila aj nejaké nové, no poviem vám, bol to hotový babský sen!

Besides the most amazing flowers from Kvety.sk we also had lovely floral water from Zlatá studňa, cute sweet cupcakes, fruit and the ultimate „girl power“ playlist including Spice Girls and all my favourite hits from the 90’s and 00’s. You can’t beat that. And I finally saw how difficult it really is to create a perfect bouquet or a lovely flower box which always looked to simple to me. It’s not simple at all! But I tried my best and I was soo happy to bring all these beautiful flowers home with me 🙂

Okrem tých najúžasnejších kvetov od výmyslu sveta od Kvety.sk, ktorých mená nikdy nebudem poznať, sme na brunchi dostali aj rozkošnú novú edíciu kvetinových vôd od Zlatej studne, sladké cupcaky, ovocie a dokonalý „girl power“ playlist so všetkými hitmi môjho „mládí“. Tomu sa len tak hocičo nevyrovná. Na niekoľko hodín som sa teda hrala na kvetinárku a musím vám povedať, vôbec to nie je také ľahké, ako to vyzerá! A to som si myslela: čo na tom môže byť také ťažké, veď vkus snáď nemám úplne najhorší, vyberiem len krásne kvety a zviažem ich dokopy. Ha! Pán Očenáš z online kvetinárstva nás hneď dal „do laty“ a ukázal, ako sa veci majú. Keď som nakoniec s jeho pomocou uviazala jednu veľkú kyticu a vyrobila jeden malý flower box, bola som rada, že som rada. Kvietky mi ale rozjasňovali byt ešte celý týždeň 🙂

Inak, najchutnejšou účastníčkou „zájazdu“ bola malá Lilli, mopsinka šikovnej youtuberky Lucky (Lucypug). Do Lili som sa samozrejme zamilovala na prvý pohľad a keby som mala menej slušnosti a sebazaprenia, určite by išla so mnou domov k Jimmymu schovaná pod mikinou 😀 S Jimmym budú ale skvelí kamoši, hneď ako ich s Lucy zoznámime! No nie je úžasná?