Filip the Flamingo

Filip a ja sme sa poznali už dávno. Problém bol len v tom, že sme sa celkom dlho hľadali. Filip je dobrodružný typ vtáka, ktorý má svoje záľuby, miluje leto, rád robí radosť ľuďom a neberie sa príliš vážne. Ja som tiež totálne letný človek, ktorý síce rád a pomerne veľa pracuje, ale hlavne si užíva pokoj a zábavu, keď už robiť nemusí. S Filipom sa teda dokonale dopĺňame.

Neviem, kde sa Filip flákal, no po rokoch hľadania sme si k sebe našli cestu až túto jar, keď na mňa odrazu žmurkol pri mojom poslednom shopping výlete v Primarku. Nedočkavo posedával na poličke, vedľa zástupu ďalších ružových plameniakov, čakajúc na svoju chvíľu. Hneď, ako som ho mala v košíku, všetky ostatné nákupy išli bokom. Ja som už vedela, že mám všetko, po čo som sem prišla. Odkedy som však Filipa v modrej krabici doniesla domov, počasie a okolnosti nám nepriali. Jeden víkend bolo na kúpanie príliš zima, inokedy sme boli odcestovaní, potom do toho prišla práca… Filip a ja sme čakali na svoju chvíľu na slnku. A na vode.

Až nás konečne našla pri našej nedávnej (sú to už vyše dve týždne, takže sa to zdá ako večnosť) minidovolenke. S Peťkom, jeho sestrou a snúbencom sme sa vybrali napchať sa špagetami, pizzou a proseccom do najbližšieho kúska Talianska, ktoré sme vedeli nájsť – Trieste. V maličkom mestečku Muggia, kde sme bývali, sa však na pláži kúpalo príliš veľa ľudí a výhľad na veľký nákladný prístav sme chceli vymeniť aj za niečo romantickejšie, a tak sme sa rozhodli objavovať miestečka na jadranskom pobreží smerom do Slovinska. Našou hlavnou kúpacou destináciou sa preto stala Izola hneď za väčším prímorským mestom Koper, kde sme našli príjemnú mestskú pláž s krásne priezračnou vodou a čarovným prístavom s malými loďkami obďaleč.

Až tu sa na nás s Filipom konečne usmialo šťastie. Kvôli našej veľkej chvíli som si s mojím novým najlepším letným kamošom zladila aj plavky – neónovo ružové a koralové z Beponu – a hneď ako sme si našli miesto putoval Filip von z tašky. Poviem vám narovinu, nafukovanie ružovej nafukovačky v tvare plameniaka sa nezaobiško bez niekoľkých vtipných momentov, najmä vo chvíli, keď sa Filipova hlava zrazu pod tlakom vzduchu postavila. Áno, nafúkla som svojho ružového vtáka. Ale Filipovi to nevadilo, on je za každú srandu, podobne ako ja. A tej sme si spolu teda užili neúrekom aj za pár krátkych dní. Leto ešte neskončilo a Filip a ja sme vždy pripravení na ďalšie dobrodružstvá!

Mimochodom, možno poznačená dlhými rokmi, kedy som si nedokázala nikde kúpiť dobre sadnúce a pekné plavky na leto, som sa aj tento rok trochu rozbehla a zaobstarala si hneď pár nových kúskov. Mojím obľúbeným párom sú však opäť bikiny z Beponu, ktoré som si poskladala z 2 rôznych farieb. Napriek tomu, že tam málokedy nájdem veľa modelov v menších veľkostiach, z tých, ktoré mi ostanú, sú vždy jedny úplne skvelé. Tento rok som sa zaľúbila do tohto volánového topu, vďaka ktorému sa cítim ako temperamentná Španielka či diva z Karibiku, aj keď som len na kúpalisku v Bratislave 😀

 

 

I was wearing:

bikini – Bepon

hat – Primark

Filip the Flamingo float – Primark

glasses – Tally Weijl

straw be