Fero Mikloško a „LBD“

Nedávno som v telke zahliadla jednu epizódu z Nákupných maniačok, kde súťažiace dostali tému „malé čierne“. Keďže som už túto reláciu párkrát videla a zakaždým ma sklamala, nemala som ani tentoraz veľké nádeje. Moje očakávania sa potvrdili a žiadna zo súťažiacich nevymyslela nič originálne, iné či aspoň v niečom zaujímavé. Spomenula som si na ne najmä v pondelok, keď som sa pozerala na novú jarnú kolekciu Fera Mikloška s názvom Little Black Collection.
LBD alebo „malé čierne“ sú módnou klasikou. Klasika však nemusí byť nudná a bez nápadu. Chvalabohu máme aj na Slovensku módnych tvorcov, ktorí dokážu jednému klasickému kúsku šatníka dať nespočetné množstvo podôb. Tentoraz Ferko navrhol 22 rôznych čiernych modelov, z ktorých každý spĺňal v akejsi forme „pravidlá“ malých čiernych šiat a z ktorých bol každý neprehliadnuteľný, unikátny a zároveň krásne nositeľný.
Pri tónoch La Vie En Rose mám tendenciu myslieť si, že všetko je akési krajšie. Mikloškove šaty však ohúria väčšinu žien, najmä tie, ktoré za vrchol „luxusu a elegancie“ nepovažujú vulgárne čipkované či kožené modely odhaľujúce všetky ženské prednosti (ktoré by podľa mňa mali zostať vo väčšine prípadov zakryté). Mikloško ženy pozná a vie, čo na nich vyzerá dobre. V posledných sezónach sa opakovane pohráva s retro strihmi a prvkami, a možno aj tým si získava moje sympatie (ak aspoň niekedy čítate môj blog, možno viete o mojej náklonnosti k širokým sukniam a retro šatám). Okrem veľkých sukní po/pod kolená však vyrobil i zvodnejšie modely zvýrazňujúce krivky. Jedným z mojich obľúbených bol prvý model, v ktorom aj Mikloško použil momentálne veľmi trendový krátky top (bandeau) s úzkou sukňou so zvýšeným pásom.

Ja som si na pondelkovú prehliadku možno prvýkrát odkedy nechodím na základnú zobrala „crop top“ – krátky čierny top s našívanými kamienkami a flitrami, ktorý som chcela vyskúšať, aj keď netrávim 3 hodiny denne v posilňovni (dobre, tak ani 3 týždenne, priznávam). Zistila som však, že tieto krátke topy skvelo dopĺňajú spodné diely (sukne, šortky, nohavice) s vysokým pásom, pretože nemusíte napríklad riešiť, či vám „zakasaná“ blúzka nerobí na sukni zbytočnú neplechu. Na holý chrbát je však ešte stále trochu chladno, takže sa neviem dočkať poriadnej jari 🙂 Ak by ste aj vy chceli túto sezónu vyskúšať krátky top, odporúčam ho nosiť napríklad so sukňou s vysokým pásom, určite nie s bedrovými džínsami 🙂 Najmä pre tie z nás, ktoré nestíhajú venovať svojim brušným svalom až toľko času 🙂

Blogerská momentka:) Timea, Zuzka a ja.

A môj obľúbený fotografický partner Patrik (máme podobnú výšku a možno aj rovnaké „komplexy“ z vysokých ľudí :))
I was wearing:
skirt – Primark
top – Stradivarius
shoes – Primark