English Garden

After coming home from my London trip with F&F I still feel like I had a huge jetlag. I know, I know, London’s only 2 hours flight away and the time difference is only an hour from Bratislava, but I still feel extremely exhausted and tired all the time. Maybe it’s a spring thing, who knows. However, I still have amazing memories that will keep me going for a long time after this trip…

This London trip was very fashion-oriented. I’ll tell you all about the exhibitions and places we visited later, but let me show you the most exciting event first – the Press launch of the brand new F&F A/W 2016 collection. It’s beautiful, fresh, cool, retro, romantic, practical and stylish all at once and I really struggled when I was thinking what to show you first. And I mean it. British F&F has a group of new designers in the house and you can really feel it! The whole collection has gotten a new, more trendy and fashionable vibe and I’m absolutely in love with it. There are inspirations from the runway, there are coats and dresses, flowers, embroideries and lace, there’s suede and wool and everything in the women’s line is so pretty that I’ll have to make some space in my wardrobe soon, because I want it all! And the best thing about F&F collections? They’re all affordable and all of the pieces are coming to Slovakia, too!

The set-up for the autumn collection was a pure fall fairy tale – maple trees in the middle of the room, soft lighting, lush flowers everywhere… All staged in a beautiful period house in Belgravia. The most exciting things, however, could be found along the walls and windows, all fresh and ready for next season. I loved the children’s and men’s lines, but I have to admit, I am totally obsessed with the women’s. Inspired by Valentino and Gucci, it’s all I’ve ever dreamed of in a high-street brand – cool, stylish, trendy and still affordable. There are plenty of cute floral dresses and blouses, some of them skilfully embroidered, others in rich prints; warm pleated jackets in amazing colour combinations, adorned with faux fur collars, but also THE bomber jackets everyone fell in love with at first glance. Black bomber covered in colourful embroidered flowers, perfect for day and night as well. The collection will be in stores since July, so we have a couple of months to save up and free some space in our wardrobes, so we can buy all of these beauties before the autumn season starts!

Z londýnskeho výletu s F&F som sa síce vrátila už v sobotu v noci, odvtedy som však taká unavená, akoby som prekonávala poriadny jetlag. Viem, viem, Londýn je z Bratislavy vzdialený len 2 hodiny lietadlom a časový rozdiel je ešte menší, ale akosi sa neviem spamätať z tejto jarnej únavy, takže sa k prvému postu z výletu dostávam až dnes. Zážitkov z Londýna mám však toľko, že ma budú dobíjať ešte veľmi dlho…

Tento londýnsky výlet bol veľmi „módny“. O úžasných výstavách a miestach, ktoré som stihla navštíviť, vám poviem neskôr, svoje londýnske zážitky by som však rada začala tým najväčším – uvedením kolekcie F&F na jeseň/zimu 2016. Nevedela som sa dočkať, kedy sa s vami o ňu podelím! Je naozaj krásna, svieža, cool, retro, romantická, praktická i štýlová zároveň a mám celkom problém rozhodnúť sa, o čom vám povedať skôr. Naozaj. Britské F&F si totiž našlo úplne nových návrhárov, ktorí priniesli do našej obľúbenej značky nový vietor a skvelé nápady!

Celá kolekcia F&F dostala nový, trendovejší look a ja som sa do nej na prvý pohľad zbláznila. Sú v nej inšpirácie od svetových značiek, ale i z minulosti, nájdete tam kabáty a šaty, kvety, výšivky a čipku, semiš i vlnu a všetko v dámskej línii je také rozkošné, že už teraz rozmýšľam, ako si môžem urobiť poriadok v skrini a miesto na nové kúsky. A najlepšia vec na všetkých líniách F&F? Okrem toho, že sú krásne, sú stále aj dostupné a všetky z týchto úžasných modelov vraj od júla nájdeme aj na Slovensku!

Predstavenie jesennej kolekcie F&F v Londýne bola hotová jesenná rozprávka – javory, ktoré nám vytvárali tieň uprostred miestnosti, mäkké svetlo, bohaté nádherné kvety, kde sme sa len pozreli… A to všetko nainštalované v krásnej historickej budove v kráľovskej štvrti Belgravia. Najvzrušujúcejšie veci sme však našli rozložené na stojanoch pozdĺž vysokých stien, všetky svieže a pripravené na ďalšiu sezónu. Veľmi sa mi páčili detské veci (kto by sa nad nimi nenadchýnal?) i praktické a štýlové pánske modely. Musím však priznať, že moje srdce si ukradla najmä dámska kolekcia. Inšpirovaná Valentinom, Guccim či McQueenom, je v nej všetko, o čom som kedy snívala v dostupnej módnej línii z bežného reťazca. Je v nej množstvo rozkošných kvetinových šiat a blúzok, z ktorých sú niektoré prepracovane vyšité kvetmi ako vystrihnutými z anglickej záhrady; teplé kárované kabáty v skvelých farebných kombináciách, ozdobené umelou kožušinou, ale i BOMBER bundy, po ktorých nám všetkým zapišťalo srdce hneď, ako sme ich uvideli. Čierna bombera, vyšívaná farebnými kvetmi bude jednoznačne jedným z najvychytenejších kúskov kolekcie.

Dámska, pánska, detská i active línia prídu do obchodov (aj u nás!) niekedy v júli, takže máme ešte zopár mesiacov, aby sme vyprázdnili skriňu a našetrili peniažky na nové handričky do jesenného šatníka! 🙂

 PicMonkey CollaOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Photo by Geoff Pugh/F&F
Photo by Geoff Pugh/F&F

PicMonkey Collag

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Photo by Geoff Pugh/ F&F
Photo by Geoff Pugh/ F&F

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Photo by Geoff Pugh
Photo by Geoff Pugh

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Photo by Geoff Pugh
Photo by Geoff Pugh

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA PicMonkey Coll PicMonkey Colge

I was wearing:

skirt – F&F

blouse – F&F

bag – F&F

shoes – Primark