Driving home for Christmas

Today was finally the day that I came home for Christmas! And there aren’t many things in the world that can live up to this feeling. I can’t wait to do all those little exciting things that make up my Christmas – bake the vanilla rolls in my Christmasy pyjamas (yes, it’s my tradition and I’m proud of it!), watch all the wonderfully clichéd holiday movies in TV, sing carols during any activity (driving, tidying up, cleaning my teeth, taking a shower, eating etc.) and decorating anything I could with beautiful Christmas decorations!
My dad came to pick me up today in Bratislava and help me move the better part of my wardrobe from my dorm to home 🙂 I was so grateful to him! On the one hand, I had to move all the essentials like 2 or 3 coats and boots, on the other I bought quite a lot of presents and Santa (Jezisko in Slovakia) surely wouldn’t like it if I had to leave something in my dorm room. We were driving home for Christmas for over 5 hours, surrounded by – quite festive in my eyes – red and white lights and singing All I want for Christmas and Holy Night 🙂
Now I’m at home though, I’m going to get out all of my Christmas essentials. Without them holidays would just not be the same 🙂 Do you have any favourite holiday clothes or accessories?

Dnes som konečne prišla na Vianoce domov! Na svete neexistuje veľa vecí, ktoré by porazili takúto radosť. Už niekoľko týždňov sa neviem dočkať, ako konečne budem robiť všetky svoje obľúbené predvianočné aktivity – piecť vanilkové rožky vo svojom vianočnom pyžame (áno, je to moja tradícia a ja som na ňu hrdá!), pozerať všetky krásne klišéovité vianočné filmy v telke, spievať koledy pri všetkom, čo budem robiť (pri šoférovaní, upratovaní, umývaní zubov, sprchovaní, jedení a tak) a ozdobovať všetko, čo mi príde pod ruku!
Ocino ma dnes prišiel zobrať domov z Bratislavy, lebo som potrebovala trošku pomôcť presťahovať väčšiu časť svojho šatníka z internátu späť domov 🙂 A som mu za to nesmierne vďačná. Musela som si sem priniesť všetky tie základné veci, bez ktorých by som 2 mesiace doma nevydržala ako kabáty alebo čižmy, ale i celkom slušnú hŕbu darčekov, ktoré som tam predsa nemohla nechať! Šli sme domov vyše 5 hodín, sledovali – pre mňa celkom vianočné – červené a biele svetlá a spievali si All I want for Christmas a Svätú noc 🙂
Teraz, keď som už doma, si však musím čo najskôr pripraviť všetky moje vianočné „nevyhnutnosti“, bez ktorých by sa sviatky u mňa nemohli začať 🙂 Máte nejaké obľúbené vianočné oblečenie alebo doplnky, bez ktorých si neviete predstaviť svoje Vianoce?

F&F

F&F

F&F

Jennyfer

F&F

F&F

F&F

F&F

Marks & Spencer

Primark

Primark

Primark 🙂