Denim Dungarees

Ok, so I gave in the end, but it wasn’t an easy decision. Dungarees, in my mind, are, simply said, for kids. I had a few of them when I was little, but haven’t worn them once in at least the past 15 years. When the trend of dungaree jeans and skirts came back, I successfully avoided it for years and I was pretty proud of myself. But then I went to my last London trip with Majka.

And we ended up in Primark (obviously). And these beauties just kept blinking at me. Really. They kept calling me over and saying how good I would look in them. I kept reasoning: No, I am far too old, far too short and far too serious (who am I kidding?) to wear denim dungarees. But it wouldn’t hurt to try them on, right? I would certainly look ridiculous and at last could put them back in peace.

But here’s the thing. I took them on and they were PERFECT. I haven’t met jeans like this in a long time. They just fit everywhere. They were the right length, colour, I liked the material, the style and they looked so good! But I still wasn’t convinced (I am 26, after all, although I keep pretending otherwise). Then Maja came in. She took one look at them and fell in love. She convinced me that if I ended up hating them, she would adopt them happily. So I said OK.

And here I am, admitting that the piece of clothing I resented the most became my most cherished piece in the wardrobe. Although I don’t wear jeans too much normally, I totally love these! I wear them with sneakers, sandals, as wells as with heels and blouses. I can dress them up and make them casual again and it’s so much fun! They look best with a striped top of any kind. In London I paired them with this long sleeved turtleneck from F&F, which is unbelievably soft and cool and it’s also the first turtleneck I have agreed to wear in years (I usually hate them, I always feel suffocated in turtlenecks). It was pretty cold for April, so it came in very handy 🙂 What do you think?

Dobre, dobre, tak som sa nakoniec vzdala, ale nebola to jednoduchá voľba. Rifle na traky sú totiž v podľa mňa jednoducho povedané – pre deti. Keď som bola malá, zopár som ich vlastnila, ale traky som na sebe nemala už minimálne 15 rokov. Keď sa trend vecí na traky vrátil do módy, úspešne som sa mu niekoľko rokov vyhýbala a bola som na seba celkom hrdá. Ale potom sme s Majkou išli na výlet do Londýna.

A skončili sme v Primarku (samozrejme). A tieto krásky na mňa v jednom kuse žmurkali. Fakt. Neustále na mňa volali a hovorili, ako dobre by som v nich vyzerala. Ja som však odhodlane odolávala a hovorila im: Nie, ja som už trochu stará, trochu nízka a trochu vážna (koho sa snažím presvedčiť?) na to, aby som nosila rifle na traky. Ale keby som ich len skúsila, nikomu neublížim, nie? Určite na mne budú vyzerať hrozne a ja ich budem môcť vrátiť späť s dušou na pokoji.

Ale ono to je tak. Skúsila som si ich a boli PERFEKTNÉ. Také dobré džínsy som nenašla už neskutočne dlho. Tieto mi proste sadli asi úplne všade. Mali perfektnú dĺžku, farbu, páčil sa mi materiál, štýl a vyzerali tak dobre! Ja som však stále nebola presvedčená (mám predsa 26, aj keď sa stále tvárim, že nie). Do toho však prišla Maja. Raz sa na ne pozrela a zamilovala sa tiež. Presvedčila ma, že keby ma rifle doma omrzeli, ona si ich kľudne adoptuje. Tak ma nakoniec prehovorila.

Tak som sa dostala sem, kedy priznávam, že rifle na traky sa stali jedným z najobľúbenejších kúskov v mojom šatníku. Aj keď normálne rifle nenosím až tak často, tieto úplne zbožňujem! Nosím ich s pohodlnými teniskami a sandálmi, ale aj s lodičkami a blúzkami. Najlepšie vyzerajú s pásikavým topom akéhokoľvek typu. V Londýne som ich spojila s prúžkovaným rolákom z F&F, ktorý bol tak neuveriteľne mäkký, že som si ho v tej super zľave musela kúpiť, aj keď roláky nemusím (stále vo mne vyvolávajú pocit, že sa dusím). Na apríl bolo v Londýne celkom zima, a tak rifle aj rolák prišli celkom vhod. Čo poviete?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I was wearing:

denim dungarees – Primark

turtleneck – F&F

trainers – Primark

bag – Deichmann

sunglasses – Tiger