Dana Kleinert navrhla kolekciu pre deti. A je na zjedenie!

Neviem ako vy, ale ja som stále zbožňovala miniatúrne verzie všetkého možného – od áut až po oblečenie. Podľa mňa nie je nič chutnejšie, ako roztomilí drobci oblečení v detských verziách „dospeláckeho“ oblečenia. Preto vždy nadšene obdivujem detské dizajnérske kolekcie. A s veľkou radosťou vidím, že do navrhovania módy pre najmenších fashionistov (alebo ich štýlové mamičky) sa začínajú púšťať i slovenskí tvorcovia. Alebo presnejšie, tvorkyne.

Po Annamárii Kiss Kósa, ktorej prvú detskú líniu sme mohli vidieť na naozaj rozkošných modeloch a modelkách počas ostatných BMD sa do detskej módy pustila i známa slovenská návrhárka Dana Kleinert. Tá svoju detskú kolekciu nazvala celkom vtipne Sunar Fashion 2014. Jej prvá detská kolekcia je hravá, milá, farebná a pohodlná, čo poteší určite všetkých jej nositeľov a nositeľky. Kolekcia pre najmenších nesie nespochybniteľný rukopis dizajnérky, ktorá je okrem iného i jednou zo zakladateliek platformy Slovak Fashion Council.

Deti sú budúcnosť a aj na Slovensku čoraz viac čerstvých mamičiek a oteckov rado oblieka svoje ratolesti originálne a štýlovo. Pomaly to začínajú chápať módni tvorcovia i obchodné reťazce, a tak aj na našom malom trhu postupne vzniká nový segment módneho trhu. Konkurencia zatiaľ nie je príliš veľká, ale dúfam, že časom sa k týmto milým (a zrejme i produktívnym) módnym a podnikateľským aktivitám pridá čoraz viac tvorcov a značiek a prinesú tak pestrosť aj do detských šatníkov.