Christmas Gift Guide for Guys

Hľadať darčeky pre naše drahé polovičky, otcov, synov či bratov je najprv nočná mora, no keď pochopíte jednu zásadnú vec, je to celkom jednoduché. Chlapi totiž nikdy neprestanú byť chlapcami. Nebaví ich behať po obchodoch a vyberať si oblečenie, nič teda nepokazíte, keď im niečo pekné a praktické necháte pod stromčekom. Keď už sme pri tej praktickosti – muži ocenia čokoľvek, čo môžu použiť. Prispôsobte sa teda ich koníčkom či aktivitám a máte to vyhraté. A v neposlednom rade – chlapci sa vždy radi hrajú. Akákoľvek hračka im teda oči rozžiari nielen na obdobie sviatkov 🙂

Pre písačov

Či už vaši muži píšu memoáre alebo podpisujú dokumenty v práci, nádherné kvalitné pero je stále krásnym darčekom. O to viac, ak mu vyberiete také, ktoré v sebe spája nielen výnimočný dizajn, ale i príbeh. Aké úžasné by bolo, keby pero s príbehom napísalo ďalšie príbehy, nie? História pier Pelikan siaha až do štyridsiatych rokov 19. storočia, kedy Carl Hornemann založil v Hanoveri prvú továreň na farby a atrament. Elegantné zelené pero Souverän, ktoré sa dodnes vyrába ručne, vám dajú nádherne zabalené v škatuľke a ďalšej škatuľke, ktorá skrýva elegantné kožené puzdro s perom. Samostatne zabalený k nemu môžete dostať aj atrament či štýlový keramický držiak. Len si predstavte, ako by sa takýto skvosť vynímal na jeho stole! (A mal by stopercentne štýlovejšie pero ako všetci jeho šéfovia, to sa tiež počíta!)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niečo pekné na seba

Všetky dobre vieme, že prevažná väčšina chlapov z duše neznáša náročné behanie po obchodoch. Teda aspoň keď sa nakupuje oblečenie. Keď ideme kúpiť čokoľvek na elektrinu či baterky, moja polovička akoby hneď ožila… Využite teda Vianoce ako dobrú výhovorku na doplnenie jeho šatníka a aj keby to nedal najavo prílišným nadšením, verte, že počas roka bude nesmierne rád, že si má čo obliecť. 🙂

kabát – New Look, sveter – F&F, sako – River Island, náramok – Born in Barcelona, kravata – River Island

oblecenie

 

Vianočné ponožky

Lebo tie sa párujú oveľa ľahšie ako čierne!

ponozky

 

Dobrá kniha

Pri knihách je výber vždy taký veľký, že tu jednoducho musíte nájsť niečo na mieru aj pre svojho blízkeho. Môjmu priateľovi som na narodeniny kúpila najnovšieho Harryho Pottera (lebo my sme stále v tínedžerskej fáze, aj keď tak nevyzeráme), ocinovi zas zvyknem vybrať niečo so zaujímavým príbehom. Veľmi odporúčam fantastické knihy reportáží z vydavateľstva Absynt, ktoré vás nielen zaujmú počas dlhých zimných večerov, ale aj veľa naučia a po pozretí seriálu Narcos by som si naozaj rada prečítala aj knihu o živote najväčšieho narkobaróna Pabla Escobara. Ak máte doma ekonóma alebo sa váš chlap len normálne zaujíma o to, ako funguje táto krajina, možno ho poteší kniha textov nebohého Martina Filka.

knihy

 

Vianočný sveter a spol.

Lebo sranda musí byť aj keby na chleba nebolo.

untitled-1

 

Hry!

Keď som vyberala darček pre môjho 5-ročného synovca, môj 28-ročný priateľ bol mojím najlepším poradcom. Podľa jeho nadšenia som tak trochu vytušila, že sa stavebnica, ktorú som vybrala, hádam bude páčiť aj malému Sebkovi. Na konci nákupu mi povedal, že to je taký super darček, že z neho by sa tešil aj on. Čo vám poviem? Stavebnica pre deti od 6 rokov… S Peťom si však domov postupne kupujeme aj iné hry, ktoré zabavia nás oboch, niekedy dokonca aj návštevu, ktorá k nám zavíta. Minulý rok na Vianoce som od neho dostala Monopoly, tento rok sme si zas kúpili Activity. Ak chcete svojho drahého naozaj potešiť, hračky evidentne stále zaberú!

hry

Kozmetika

Lebo aj muži sa radi parádia, aj keď to neradi priznávajú 🙂

2124808_-skcz-pbox-famen-dark-passion-xmas16_w_products_lowres

BONUS: Čokoľvek na baterky či elektriku. Naozaj. Ak je váš muž aspoň trošku ako ten môj, poteší sa tomu ako malý!