Chic Study Room Ideas

Since I work from home, our living room doubles also as my office. I have my own space and time and I couldn’t be more grateful for it, but to feel really comfortable your working space must be not only practical, but also at least a little bit stylish, right? It might not be the same for everyone, but I certainly work better in a pretty environment, so I want my desk, chair and all the things around me to fit into my personal style.

I have to admit, however, that my own desk rarely looks as good as they do in the pictures and there is only one reason for it. When I’m working, it’s impossible to keep my desk tidy. I have lots of papers, notes, notebooks, pens or stickers scattered all around my laptop and I want to have everything close, so it quickly becomes a little organised chaos on my table. I don’t mind that per se, but it looks pretty messy. I’ve always loved all the organisers and boxes of all kinds, but I’m only able to keep my things neatly in them for a certain time. Until I start using them again. Does anyone else have this problem or is it just me?

However, if I had my way (and more space for my study room), I would definitely take inspiration from this. A nice big wooden retro table, big industrial lamp, a colourful chair and fresh flowers in the corner (that’s a bit unrealistic though, since there’s never a place for flowers in a working station, is there?). What does your dream study look like?

Väčšina z vás asi vie, že ako freelance novinárka pracujem z domu, a tak naša obývačka v pracovnom čase funguje aj ako moja kancelária. Mám tu svoj priestor a môžem si robiť veci vo svojom vlastnom tempe, čo je asi najlepšia vec na svete. Aby ste sa ale cítili úplne pohodlne vo svojej pracovni, tá by mala byť nielen praktická, ale aj aspoň trochu štýlová, však? Možno to nie je také dôležité pre každého, ale mne sa určite pracuje lepšie v peknom a príjemnom prostredí, takže sa snažím, aby môj pracovný stôl, stolička a všetky doplnky naokolo čo najviac odrážali môj osobný štýl.

Musím sa vám však úprimne priznať, že môj stôl málokedy vyzerá tak dobre, ako tieto na obrázkoch a má to len jeden jediný dôvod. Moja mama by to nazvala „bordelárstvom“, ja tomu hovorím organizovaný chaos. Keď pracujem, jednoducho nedokážem svoj stôl udržať v úplnom poriadku. Vždy mám okolo seba rozložené kopy papierov, zápisníkov, poznámok, pier či nálepiek a keďže musím mať všetko poruke, výsledok často vyzerá trochu chaoticky. To by mi až tak nevadilo, ale pre vonkajšieho pozorovateľa môj pracovný organizovaný chaos, v ktorom mám sama stále prehľad, môže pôsobiť ako neporiadok. Odmalička som zbožňovala všetky možné organizéry, krabičky či stojany, a aj dnes ich nemám málo, ale je pre mňa pri práci celkom obtiažne udržať si veci poukladané dlhšie ako pár hodín. Má aj niekto iný takýto problém, alebo som to len ja? (Keď som minule videla pracovný stôl mojej sestry, presvedčila som sa, že sme v tom už dve, takže sama určite nebudem :P)

Tak či onak, keby som mala voľné ruky (a voľný rozpočet), inšpiráciu na svoju vysnenú pracovňu by som si našla v týchto obrázkoch. Môj stôl by sa podobal na takéto drevené písacie stoly v retro štýle, mala by som farebnú stoličku, veľkú industriálnu lampu a vázu s čerstvými kvetmi na stole (aj keď, povedzme si na rovinu, kvetom by sa v mojom pracovnom chaose asi veľmi nepáčilo). Ako by vyzerala tá vaša?

PS: Na mojom Facebooku stále beží #giveaway s rozkošným jarným balíčkom Catrice, tak sa bežte zapojiť! 

2-home-office-inspiration-study-interior

10770

IKEA (above)

Photographer: Emily Laye, Stylist: Thomas Lingsell

b0f7fcd3-e96a-4746-9df3-debb235b9fa1

contemporary-home-office-for-a-chic-girl

great-ideas-study-room-Scandinavian-styles

lillyloray_1946998459980431

Lilly Loray (above)

marksandspencer_982011815889163

Marks & Spencer (above)

occa-home_7744521034982569

 Houseology (above and below)

occa-home_7744521198579712

OYOY styled shot

sainsburyshome_97126547612302

scandi1

scandinavian-design-ideas-contemporary-lifestyles-desk-thumb

scandinavian-christmas-study

wallpaperdirect_14777951360165327