Chasing the Sun

Odkedy nechodím do školy prešlo viac než pár rokov, no v lete ma stále prepadne melanchólia (dobre, poviem to na rovinu, všetkým prázdninujúcim hnusne závidím), keď vidím, ako ľudia môžu tráviť každý horúci deň pri vode a v pohode, keď ja musím sedieť za počítačom a pracovať. Život freelancera je skvelý a naozaj sú dni, keď si môžem prácu trochu urýchliť alebo si namiesto víkendu spraviť voľno aj cez týždeň, toto leto mi to ale akosi nikdy nevychádzalo. Keď robili iní, robila som tiež. Tak sme s Peťkom aspoň cez víkendy stále niečo vymýšľali, ak náhodou práve nepršalo. Čo bolo celkom často, lebo pekné počasie predsa môže byť len cez pracovné dni, nie?

Jeden víkend pred pár týždňami nám ale vyšiel naozaj obrázkovo, a keďže som práve dostala na „hranie“ novučký Renault Captur, hneď sme ho zobrali na letný výlet. Zbalili sme si osušky, plavky, žabky a slnečné okuliare a vyrazili za slnkom a vodou do Veľkého Medera, kde sa nám veľmi páčilo počas jedného jarného víkendu. Termálne kúpalisko Corvinius sa nám už vtedy nesmierne pozdávalo, no v máji sme si užívali hlavne teplú vodu. Povedali sme si, že ho predsa musíme vidieť aj uprostred sezóny, a tak sme nasadli do tohto modrého krásavca a vyrazili na cestu.

Renault som šoférovala prvýkrát v živote a musím sa priznať, že to pre mňa bol celkom zážitok, keďže u nás v rodine ani nikto z mojich blízkych kamarátov Renault nemá. Captur je však jeden z najpodarenejších modelov, aké vo francúzskej značke práve nájdete a je celé tak nejako „akurát“. Dosť veľké na väčšinu vecí, čo potrebujete, ale nie príliš veľké, aby sa stále dalo ľahko parkovať v meste. Dosť rýchle, aby ste sa nebali dupnúť na plyn a rýchlo niekoho predbehnúť, ale nemá zbytočne veľký motor, ktorý viac „žerie“ a na väčšinu ciest ho nie je treba. Verzia, ktorú sme testovali, mala 1,2 l benzínový motor (1,2 TCe) a automatickú prevodovku, čo mi v meste, ale aj na okresných cestách maximálne vyhovovalo. Na moje prekvapenie nebol malý motor vôbec lenivý, zabral práve vtedy, keď bolo treba, akurát v meste sa niekedy zdal trochu nepokojný, ako nadšený tínedžer tesne predtým, ako mu poviete, že už môže ísť von. 😀 Taký živý zajac v klietke, čakal len na to, kedy ho vypustíme a bude sa môcť trochu vybehať… Motor ani prevodovka však vôbec nie sú to, čo ma na tomto Renautíku zaujímali najviac. Toto je totiž absolútna dizajnová chuťovka. Jeho karosériu tvorí kombinácia dvoch farieb – v našom prípade to bola tá najkrajšia modrá metalíza s názvom Ocean a čierna na streche. Captur si môžete poskladať až z 30 rôznych kombinácií, takže sa vám príliš často nestane, že by niekto mal práve tú vašu. Naša krásna modrá však bola lahôdkou pre oči, a nielen naše. S niektorými modelmi BMW, ktoré som skúšala, som si časom zvykla, že pri nich okoloidúci sem-tam spozornia a nadšene pozerajú… S inými autami sa mi to ale nikdy nestalo. Až doteraz. Neviem, či to bolo modelom, farbou alebo tými krásnymi kolesami, ale Captur naozaj pútal pozornosť aj na obyčajnom preplnenom parkovisku.

Aj keď ma v Renaulte prekvapilo pár detailov, ktorými sa veľmi líši od áut, na ktorých som doteraz išla (karta namiesto kľúča, tlačidlá na zvláštnych miestach), interiér mi sedel ako máloktorý iný. Zaľúbila som sa do veľkej „zásuvky“ nemiesto tradičnej skrinky na mieste spolujazdca, kam sa mi naozaj vošla aj stredne veľká kabelka. Nesrandujem! A hoci sedadlá neboli v luxusnej koži či s miliónom elektrických nastavení, ich čalúnenie vyzeralo neskutočne dobre a sedelo sa v nich nesmierne pohodlne! Miesta dnu bolo tak akurát až veľa, keď som jazdila sama. Keď sa ku mne pridal priateľ, auto sa akosi zmenšilo a lakte sme zrazu k sebe mali o čosi bližšie ako v našom väčšom aute, no pohodlia sme si užili habadej. Ako šikovné mestské a výletové autíčko je Captur úplne skvelý, dokonca si ho viem predstaviť ako dokonalé auto pre ľudí, ktorí trávia celý týždeň v meste a cez víkendy chodia niekde na chalupu či záhradku. Vďaka vyvýšenému podvozku a plastovej ochrane Captur vyjde kde treba a nabalíte doňho všetko, čo záhrada vyrobí 🙂

Mrzí ma, že z kúpaliska Thermal Corvinius vám toho veľa neukážem, no pri kúpaní sa naozaj ťažko fotí a pravdupovediac sme si pri vode spravili veľmi pohodový offline deň – žiadne mobily, maily, Instagramy, Facebooky ani telefonáty, len slnko, voda, langoše a zmrzlina. Krásne posledné prázdninové a letné dni zebričky!

najkrajšie záhradkárstvo, ktoré sme náhodou objavili po ceste <3

I was wearing:

sukňa/skirt – House

top – Calliope

flip-flops – F&F

kvety/ flowers – nazbierané popri ceste, no ešte 2 týždne mi kvitli doma vo váze <3