Bratislava-London-Vienna

Výlety autom odmalička milujem. Ten pocit, že si môžete do auta nabaliť kohokoľvek a čokoľvek chcete a nezávisle sa pustiť na cesty, ktoré vás zavedú za novými dobrodružstvami a zážitkami je jednoducho na nezaplatenie. Žiadne dlhé čakanie v radoch na lístky, žiadne hodiny strávené na staniciach či letiskách. Len čistá radosť zo života a z jazdy. Musím uznať, že moje roadtripy sú od čias, keď nás naši rodičia nabalili do starej Škody 120 a vodili po celom Slovensku, čoraz lepšie a luxusnejšie, aspoň čo sa týka pohodlia. A zábavy, lebo tá mi na mojom poslednom tripe teda ani náhodou nechýbala.

MINI Slovensko sa totiž rozhodlo spojiť všetko, čo mám najradšej – krásne ikonické autá, skvelé jedlo a dobrú spoločnosť. Áno, na ceste mi tentoraz chýbali moji dvaja chlapi (Peťo a Jimmy), ale inak som si tento slnečný júnový deň užila do posledného detailu. Bol to tak trochu multikultúrny a pestrofarebný zážitok, plný chutí a štýlu. Spojilo sa v ňom britské dedičstvo MINI a talent slávneho britského šéfkuchára Jamieho Olivera, talianske ingrediencie a kuchyňa, rakúska metropola a slovenskí výletníci. Británia mi je po Slovensku asi najbližšia krajina na svete, mám na nej rada skoro všetko, okrem počasia. To je zas oveľa lepšie v Taliansku, nehovoriac o talianskom jedle, ktoré môžem jesť nonstop, a so Slovákmi je jednoducho stále dobre, takže to bolo celé fantastické.

Cestu do Viedne sme si užili pekne vyhliadkovo, tzv. na parádu. Mohli sme si vyskúšať nové MINI v klasickej 3-dverovej verzii alebo nové cabrio – ja som sa rozhodla, že cabrio si lepšie užijeme cestou naspäť, a tak som sadla za volant krásneho ohnivo oranžového MINI coopera S s veľmi svižným 2-litrovým benzínovým motorom. Keďže bežne jazdím na oveľa väčšom dlhom aute, maličké MINI som si nesmierne užila. Jazdilo sa na ňom ako na motokáre – rýchle, ostré do zákrut a nepokojné na rovnej ceste (stále chcelo ísť rýchlejšie, ako bol limit), sedí sa v ňom nízko a pevne. Športová jazda je hlavne v športovom balíku výbavy MINI jasnačka, všetci ale dobre vieme, že MINI si ľudia nekupujú len pre ich špičkové motory či jazdné vlastnosti. MINI je životný štýl. A štýlu má naozaj na rozdávanie. V novej verzii som sa na prvý pohľad zamilovala do Union Jack vlajok v zadných svetlách – no len sa na ne pozrite, nie sú krásne? Okrem toho je každé MINI plné úžasných malých detailov, ktoré objavujete počas dňa len postupne, niektoré až potme. Napríklad originálne osvietenie zeme pri nastupovaní, ktoré si v rámci individualizácie svojho auta môžete vybrať aké chcete, podobne ako prístrojovú dosku. My sme v našom MINI mali nádhernú lakovanú dosku s britskou vlajkou, ktorá je v noci podsvietená (keby som tu mohla dať emotikona so srdiečkami v očiach, už je tu).

Mojimi výletnými parťákmi boli blogerka Rebeka (Fresshion) s jej rozkošnou pudlíčkou Amelie, s ktorou sme už staré kamošky. Užili sme si krátku slnečnú zastávku pri móle na Neziderskom jazere, odkiaľ sme potom pomedzi malé vinice a polia slnečníc zamierili na Viedeň. Práve tu tento mesiac otvorili najnovšiu reštauráciu zo siete Jamie’s Italian, podobnú ako som si mohla pred 2 rokmi vyskúšať tiež spolu s MINI v Budapešti. Nájdete tu všetky rovnaké dobroty – Superfood Salad, čierne špagety s morskými plodmi, výborné steaky, úžasnú pizzu a cestoviny… Ešte teraz mi tečú slinky, keď si na to opäť spomínam. Reštaurácia sedí na rohu pomerne pokojnej uličky v centre mesta, blízko rieky a hlavných obchodných ulíc. Okrem všetkého výborného jedla a pitia má aj jednu extra vychytávku – robí v nej totiž veľmi milá slovenská čašníčka. A ak neviete po nemecky, rovnako ako ja, bez problémov si poradíte s angličtinou, tu s ňou nik nemá najmenší problém.

Moje plány na cestu domov boli na poslednú chvíľu trochu zmarené – moje vysnívané modré MINI cabrio si totiž do Bratislavy musel odšoférovať niekto iný. No nezostali sme nasucho – vietor vo vlasoch sme si s Rebekou užili dosýta v krásnom sivom kabriolete. Ako filmové hviezdy. Skoro. Užívali sme si obdivné pohľady, nekončiace výhľady na okolie, ešte ani to pražiace slnko nám tak nevadilo. Kabriolet som šoférovala len párkrát v živote, no zakaždým sa v ňom cítim tak nejako krajšie, úžasnejšie, voľnejšie, fantastickejšie. Vôbec sa nečudujem, prečo si ich ľudia kupujú, aj keď auto bez strechy v našich končinách je totálne nepraktické. No tá dávka sebavedomia a radosti zo života, čo vám dodá, je naozaj na nezaplatenie.

Ďakujem za skvelý zážitok a obrovskú dávku radosti, ktorú si so sebou nosím už skoro týždeň, MINI. Nabudúce to potiahneme až do Londýna? 🙂

foto: Daniel Minárik/MINI/Fresshion/The Blond Zebras

outfit:

šaty – Answear.sk

sandále – úlovok z Burzoblšáku 🙂

kabelka – adoptovaná od Stylemon

okuliare – Neovízia