Bloggers & Wine

Výlety ako tento mi neprichádzajú do cesty každý deň, aj keď musím uznať, že vinárstiev som tento rok vďaka svojej práci a blogovaniu pochodila už viacero a nesmierne sa z toho teším. Keď mi však prišla pozvánka na výlet do nádherného nového vinárstva Chateau Rúbaň vo vinohradníckej oblasti Strekov, tešila som sa dvojnásobne, pretože tento výlet bol trochu výnimočný. Organizovala ho moja najlepšia kamarátka a spoločnosť mi robili tri krásne ženy – Lenka, Dominika a Drew, ktorú som pár dní predtým spoznala pri fotení pre Budiš. O zábavu sme teda mali od začiatku postarané.

V Chateau Rúbaň mali pre nás prichystané perfektné outfity, líčenie aj fotografov, jediné, čo nám zostávalo doriešiť, bola doprava. A keďže letné výlety sa najlepšie zvládajú vo vychladenom rýchlom aute, BMW nás zachránilo s prekvapkom, ktoré sa nám na módny trip hodilo priam dokonalo – odviezli sme sa na krásnej „štvorke“ Gran Coupé 440i, ktorého motor znel ešte lepšie, než vyzeral. Kto povedal, že ženy si nevedia užiť silné motory a dokonalé autá, ešte nestretol túto partičku! 🙂

Rúbaň je malá dedinka kúsok od Strekova, ktoré sa v posledných rokoch opäť dostáva do povedomia vínnych fajnšmekrov na Slovensku. Ja som o ňom posledné dva-tri roky počúvala na každom kroku, nikdy som sa však do tejto juhoslovenskej oblasti nedostala, takže som sa veľmi tešila, kedy miestne vínko ochutnám. Skôr ako víno ma však hneď po príchode do Chateau očarilo samotné miesto. Manželia majitelia, ktorých na našej návšteve zastupovala šarmantná a elegantná majiteľka pani Ollé, premenili chátrajúci areál starého kaštieľa na okraji obce na nepoznanie. Medzitým ako historický kaštielik v parku renovujú, postavili dve úchvatné moderné budovy vinárstva s reštauráciou a pivnicou a hotel pre svojich hostí. Pri vchode vás najprv privíta ohromný presklený hotel so zrkadlovou stenou, ktorá odráža všetko krásne z okolia – košaté stromy, modrú oblohu, rozkvitnuté kríky… Na stavbu oboch nových budov si majitelia najali miestnych architektov, ktorí tu odviedli naozaj výnimočnú prácu – moderné budovy zo skla a betónu v takýchto projektoch môžu veľmi ľahko pôsobiť ako päsť na oko, najmä v spojení s históriou. V Chateau Rúbaň sa však pohrali s teplejším drevom a krásnymi prírodnými motívmi, ktoré aj potenciálne strohým budovám dodávajú útulnosť a zasadzujú ich do prírody presne tak, ako by mali.

Uprostred bohatého zeleného parku sa týči veľký biely stan, ktorý sa tu udomácnil najmä kvôli svadbám. Je vyhrievaný a vyzdobený množstvom romantických svetielok, a poviem vám, keby som bývala trochu bližšie, toto miesto je na mojom potenciálnom svadobnom zozname veľmi vysoko 🙂 Náš program sa začal klasicky blogersky – fotením sa v každom kúte vinárstva, ktorý sme vedeli využiť. Najviac zábavy sme si užili s mojou farebnou soul-mate Lenkou, keď sme si „požičali“ fľašu voňavého Veltlína a išli sa prejsť k zrkadlovému hotelu. Autíčko už bolo bezpečne odparkované a vo vinárstve predsa nebudeme piť kofolu, však? 😀 Kým sa ostatné dievčatá líčili a fotili, my sme našli strom s najchutnejšími ringlotami, krásne zátišie vo vchode do hotela a pohrali sa trochu so zrkadlami, Lenka v ľudovej sukničke a ja v rozkvitnutých letných šatách

Večer nás čakala asi najpríjemnejšia časť programu – degustácia vínka v krásnej tehlovej pivnici. Okrem úžasnej večere predtým sme tak ochutnali aj všetky tekuté poklady, ktoré toto miesto skrýva. Mojimi obľúbenými odrodami sa stali novošľachtenci Chateau Rúbaň s krásnymi menami Mília a Noria – jedno polosladké, druhé polosuché biele víno s magickými ovocnými tónmi, ako stvorené na dlhé letné večery. Všimnite si ale aj fantastické etikety na fľašiach tohto vinárstva – svojou jednoduchosťou a nápadom sú určite jedny z najkrajších, aké som kedy videla (a myslia si to aj odborníci, ktorí im venovali kopec cien). Inak, na degustáciu sme sa vybrali tak netradične tradične, ako sa na slovenské devy patrí – v krásnych folklórom inšpirovaných kúskoch od PARTA.sk, do ktorých som sa absolútne zamilovala 🙂 Takúto sukničku by som vyvetrala hocikedy!

O druhú časť fotiek sa s vami podelím v ďalšom poste, zatiaľ si s nami užite kúsok skvelej atmosféry letného Chateau Rúbaň.

Photo credit: Norbert Eggenhofer

Kvetinkový outfit:

šaty – ZOOT.sk

topánky – Primark

Folklórny outfit:

sukňa + blúzka – PARTA

sandále – F&F

náušnice – Mango