Birthday Trip

Každý rok mávam s Peťkom rovnakú dilemu – ako osláviť naše narodeniny a aký darček nájsť. Keby sme mali narodeniny v lete, napadne mi milión spôsobov, ako si spraviť výnimočný deň, malý výlet či romantický piknik v prírode. Mohli by sme ísť k vode, naplánovať si vtedy dovolenku, túlať sa v lese, urobiť si piknik v parku, pozvať kamošov na chladený drink v peknom plážovom bare, hoci len pri Dunaji alebo na Zlatých pieskoch. No čo môžete robiť v októbri či v novembri? Príliš veľa možností na jednoduchú oslavu vám nezostane a rok čo rok trávime obaja svoje narodeniny buď v tmavých reštauráciách a baroch alebo jednoducho doma.

Tento rok však Peťko oslavoval 30. narodeniny a keďže tento rok je celý magický, chcela som mu aj ja pripraviť výnimočné prekvapko. Nemohli sme si dovoliť odísť z domu na nejakú väčšiu dovolenku ani si brať veľa voľna, takže som bola obmedzená len víkendom, no povedala som si, že ten musí stať za to. A zobrala som môjho skvelého snúbenca na výlet k našim susedom do Rakúska. Ak môj blog sledujete dlhšie, viete, že milujeme termálne kúpele a kúpaliská a vždy, keď môžeme, hľadáme nové skryté poklady na Slovensku i v okolitých krajinách. Termálne pramene v rakúskom Stegersbachu som objavila vďaka mojej rodine už pred rokom, úplne som sa zamilovala, a tak som túto krásu tentoraz chcela ukázať aj svojmu drahému.

Stegersbach je malé mestečko v južnom Burgenlande a leží ukryté uprostred krásnych lúk a lesov, ktoré v októbri vyzerali totálne gýčovo a nádherne, sfarbené do všetkých teplých odtieňov. Nachádza sa asi 200 km od Bratislavy a dostanete sa sem pohodlne po diaľnici. Keď sme v piatkových zápchach vyrážali na cestu, potešili sme sadvakrát – všetci cestovatelia totiž mierili opačným smerom a my sme pred sebou vítali len prázdnu cestu a západ slnka. V Stegersbachu zo zeme vyvierajú horúce pramene, ktoré priaznivo pôsobia na pohybové ústrojenstvo, ale i na pokožku. Našou destináciou bol úžasný rodinno-golfový rezort Allegria ležiaci na kopci nad dedinou.

S rodičmi som si tu pred rokom užila golf a s mojím malým synovcom sa hodiny člapkala v bazénoch a hrala na nekonečných ihriskách. S Peťkom som si však nechcela užívať nič iné, len pokoj, ticho a kúsok romantiky. K dokonalému zážitku sme na cestu dostali perfektného parťáka – BMW 330GT, vďaka ktorému sme sa cítili ešte luxusnejšie. Pre Peťka to bolo tiež prekvapko, chcela som mu totiž dopriať kúsok radosti z koňov pod kapotou, a myslím, že sa mi to aj celkom podarilo 🙂

Skutočný zážitok ako z filmu nás však počkal až v hoteli, keď sme sa po príchode vybrali vychutnať si večeru. Kým sme sa tešili zo skvelého jedla, z ničoho nič k nám podišli čašníci s tortou, sviečkami a narodeninovým prípitkom. Ja som zostala v takom šoku, že som si to nestihla ani odfotiť a dodnes mám trochu zimomriavky, keď si na to spomeniem. V hoteli vedeli, že Peťko v ten deň oslavuje narodeniny, no takéto gesto som ešte naživo nikde nevidela. Dostali sme úžasnú čokoládovú tortu a skvelý drink, Peťovi dokonca prišiel poblahoželať aj samotný riaditeľ hotela, keby to náhodou bolo málo. Tortičku nám milý čašník zabalil aj do krabice, aby sme si ju mohli zobrať na izbu a to viete, že sme si ju vychutnávali celý víkend 🙂

Najkrajšie zážitky z výletov tvoria ľudia. Tí, s ktorými cestujete, no aj tí, ktorých tam stretnete. A v Allegrii sme sa naozaj cítili ako medzi priateľmi. Zamestnanci tu hovoria asi 3-4 jazykmi, riaditeľ je Slovák a dokonca aj letáky pri recepcii nájdete v slovenčine. V reštaurácii pri príchode dostanete „vlastného“ čašníka, ktorý sa o vás stará počas celého pobytu, odporučí vám najlepšie miestne vína či špeciality a viete čo sa mi páči úplne najviac? Nikto vám nič neprikazuje, nikto sa nestará „do“ vás, iba o vás. Nikto nerieši, dokedy spíte, či ste boli jesť, kde ležíte pri bazénoch či ako ste oblečení, no akonáhle potrebujete s čímkoľvek poradiť či pomôcť, všetci sú vám k dispozícii. Na Slovensku som sa už toľkokrát sklamala práve pri tomto prístupe, preto si extra vážim vždy, keď natrafím na výnimočné miesto a dobrých ľudí. Wellness je tu otvorené od rána do neskorého večera, obed si môžete užiť v hlavnej reštaurácii, ale aj na kúpalisku, počas celého pobytu môžete mať peňaženku pokojne uloženú v sejfe, nikde ju tu totiž nebudete potrebovať.

Golf sme síce nešli hrať, no medzi kúpaním, jedením a spaním som Peťka vytiahla aspoň na malú prechádzku, aby sme si užili tú dokonale obrázkovú jeseň okolo nás. Nechcelo sa mi veriť, že v polovici októbra môžeme vonku chodiť v tričku (v svetri mi bolo aj trochu horúco) a že počas celého víkendu sa na modrej oblohe neobjavil ani jediný mrak. Pravda však je, že sme si toto počasie naozaj celý čas užívali z teplého termálneho bazéna, odkiaľ nás nedokázalo nič odtrhnúť. Mimochodom, Allegria Resort má vlastné termálne kúpalisko, ktoré je prepojené s hotelom, no je otvorené aj širokej verejnosti. Nájdete tu 14 bazénov, množstvo atrakcií pre deti, kopec voľných ležadiel v oddychových zónach i pri bazénoch aj obrovský saunový svet. Okrem tohto kúpaliska má samotný hotel ešte 2 ďalšie wellness centrá, ktoré sú však prístupné len od 15 rokov, takže do nich deti nemôžu.

 

 

Môj outfit: sveter – F&F, šaty – Modabazar.sk, topánky – Deichmann, pančuchy – Primark, kabelka – Stradivarius