Big Eyes

Možno tak nevyzerám, ale ja nepatrím k tým najodvážnejším z odvážnych, najmä čo sa týka kozmetických záležitostí. Rada vyzerám pekne, ale nerada sa maľujem (možno preto, že mi to bohvieako nejde :P), nechodím na kozmetiku ani na manikúru, lebo som tieto veci stále považovala za domáce záležitosti a na farbenie vlasov som sa prvýkrát odhodlala až na vysokej. Prísne domáce pravidlá v puberte, aspoň čo sa týkalo make-upu a učiteľky, ktoré nerady videli nalakované nechty na mne asi zanechali trvalé stopy, čo vám budem hovoriť.

Už dlho som sa však odhodlávala na jednu skvelú vec. 4D riasy. Vždy sa mi to na ženách páčilo, veď komu by aj nie, bála som sa však, ako na to moje oči zareagujú, či nebudem musieť sedieť v salóne 4 hodiny so zavretými (alebo horšie – otvorenými) očami a či mi pri vypadávaní umelých rias neodídu aj tie moje. Párkrát som si vyskúšala nalepiť umelé riasy v celku, také, aké kúpite v drogérii. Veľmi mi to nešlo, tak som to celkom rýchlo vzdala. Tentoraz som sa však aj po dobrej skúsenosti kamarátok akosi odhodlala, využila som super zľavu zo Zlavadna.sk a vybrala som sa vyskúšať si umelé riasy do poriadneho salónu.

ClaMon beauty clinic nájdete v Bratislave hneď vedľa predajne Harley-Davidson vo Vrakuni. Je to super prostredie, v okolí su krásne motorky a reštaurácia, ale najľahšie sa tam dostanete autom. Privítala ma milá mladá kozmetička Romanka, ktorá mi najprv dala vyplniť hrozivo vyzerajúci dotazník, kde som mala priznať všetky moje alergie a oboznámiť sa s rizikami. Keďže som ešte stále mala obavy, veľmi mi to na odvahe nepridalo, Romana ma však rýchlo upokojila a vysvetlila mi všetko, čo som chcela vedieť. Prvé 4D riasy vám (vraj) vydržia 4-6 týždňov, potom si ich môžete doplniť alebo vám postupne vypadajú. Vaše prírodné mihalnice vám na očiach samozrejme zostanú, pri vypadávaní tých umelých je to vraj však nepríjemný pocit, že vám toho na očiach zostane málo. Po dokončení mojich „veľkých očí“ som aj celkom pochopila, o čom kozmetička hovorila.
V pohodlnom kresle som si podriemala asi 1,5 hodiny (nie 4, ako som sa bála) a mohla som ísť domov. A tu je výsledok aj so zopár PRE a PROTI, ktoré som si za prvé dni s mojimi novými mihalnicami spísala:

PRE:

  • 4D mihalnice vám urobia krásne veľké očiská a konečne pochopíte, o čom tá Kate Moss hovorí v reklamách na maskary. Keďže ja nepatrím k tým šťastným s dlhočiznými hustými riasami, „wow“ efekt bol u mňa celkom viditeľný.
  • Nebolí to!
  • Nalepovanie mihalníc trvá asi toľko ako sedenie u kaderníka, aj menej
  • Ušetríte kopec času, a aj peňazí tým, že si nemusíte líčiť oči na každú príležitosť. Uhrančivý pohľad (ďalší termín z reklám, ktorý som pochopila až teraz) máte hotový hneď ako sa zobudíte, a keď nepotrebujete make-up, stačí vám rúž alebo lesk a môže sa ísť!
PROTI:
  • je to o niečo drahšie ako vaše prírodné mihalnice (môj poukaz stál 26,90 eur)
  • prvých 12 hodín po aplikácii nemôžete ísť s očami pod vodu, plakať ani si šúchať oči (takže žiadny Titanic večer pri telke)
  • Umývanie sa sa stane celkom zložitou záležitosťou – umelé mihalnice sú totiž dosť pevné a keď na ne zatlačíte ruku či uterák, celkom sa bojíte, že si ich strhnete. Aspoň ja s tým mám zatiaľ problém. To isté pre mňa platí v sprche, bojím sa utierať si vodu z očí tak ľahko ako som to vždy robila, ale to je asi o zvyku…
Ak ste aj vy nad niečím podobným rozmýšľali, snáď vám moje skúsenosti pomôžu sa rozhodnúť. Ak nie, aspoň mi dajte vedieť, či mi takéto mihalnice trochu pristanú 🙂
PS: Prosím venujte mi hlas v súťaži Bloger roka 2015. Stačí kliknúť na „like“ na tejto stránke: http://www.blogerroka.sk/the-blond-zebras/ ĎAKUJEM!
I was wearing:
blouse – H&M
jeans – Primark
shoes – Reebok
headband – H&M
earrings – Primark