Bedtime Stories

The last few weeks have been so busy I barely had time to shoot some photos during daylight. The night came sooner than I was ready, so I found myself taking some pictures at home in the evening, long after sunset. Normally I don’t like shooting inside, since I don’t have any kind of studio or even a blank wall at home, but desperate times ask for desperate measures and Mirka and I tried to make the most of our conditions.

In this post I wanted to show you how I like to wear my jewellery. I love layering in clothes, as well as accessories, so when I have several simple pieces of jewellery lying around, I like to combine them with each other. There are times when a single necklace or a bracelet is enough. There are others, however, when you want to put more of them together and create a one-of-a-kind style, an original look that nobody else can completely copy.

Although I like gold accessories most of the time in summer, this time I decided to choose cool silver necklaces and pendants from Klenoty Aurum. I paired a lovely Fossil silver knot with a cute silver heart necklace and some little pearls. Since I wanted the jewellery to be visible, I had to put up with a lower neckline, which I don’t wear very often, but I hope you won’t mind 😀 What type of jewellery do you like most?

Uplynulých pár týždňov som toho mala tak veľa, že som si ťažko hľadala čas na fotenie počas dňa. Niektoré dni boli také, že západ slnka prišiel oveľa skôr, ako som bola pripravená, a tak som musela týchto pár fotiek s Mirkou odfotiť doma pri svetle, keďže von už bola dávno tma. Za bežných okolností nerada fotím v interiéri, keďže doma nemám žiadne štúdio, ani len holú stenu. Zúfalé časy si však žiadajú zúfalé riešenia, takže sme si s fotografkou museli poradiť. 

V tomto poste som vám chcela ukázať, ako najradšej nosím šperky a bižutériu. Správnym šperkom viete niekedy vyjadriť viac, ako celým outfitom, a tak je aj ich vzájomná kombinácia niekedy hotovým umením. Pri obliekaní mám veľmi rada vrstvenie a pri šperkoch sa mu teda tiež nevyhýbam. Ak mám niekoľko pekných kúskov, ktoré spolu ladia, rada ich kombinujem navzájom. Sú dni, keď vám úplne stačí jediný jednoduchý náhrdelník či náramok. Inokedy však môžete svoj outfit pozdvihnúť na novú úroveň správnym spojením retiazok či náramkov, ktoré vytvoria dokonalý detail aj pri najjednoduchšom oblečení. 

Aj keď mám v lete najradšej zlaté doplnky, tentoraz som sa rozhodla svoj nekomplikovaný look doplniť krásnymi striebornými retiazkami a príveskami z Klenotov Aurum. Retiazku s príveskom v tvare uzlíka Fossil som spojila s jemným náhrdelníkom so srdiečkami a maličkými perličkami. Keďže som chcela svoje šperky tentokrát nechať vyniknúť, musela som sa zmieriť s väčším výstrihom, ktorý pre mňa nie je veľmi typický, tak mi to snáď prepáčite 🙂 Ako najradšej nosíte šperky vy?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I was wearing:

jewellery – Klenoty Aurum, Fossil

shirt – second hand

skirt – Primark

*cushions – H&M Home, F&F Home

*bed sheets – Primark