About Confidence

I’ve never been one of the most shy people in the room, that’s true. In kindergarten and school everybody knew my name pretty quickly, because I was talking to everyone about anything really. I’ve always liked people so I tried to be friendly and approachable. Then it somehow happened that some people thought I was maybe too confident, so they assumed I must be a bit stuck-up, too. Truth was, I was always a little bit insecure and wanted people to like me, so I wasn’t arrogant or too confident at all. I tried to be myself, while at the same time trying to make friends. Well, what can I say? The story will always be the same for all of us no matter what we try – some people will like you, some just…won’t.

And it’s OK. With time I learned to like (not love, but reasonably accept) myself as I am and tried to be nice enough to people for them to accept me, too. I try to follow the cliché advice of acting in the way that you expect others to act towards you. And it’s true. When you’re friendly, others will probably adapt. And when I started blogging, I had no idea how people would accept and see me. Would they think I’m aloof, arrogant or too confident, or will I seem too shy and common? In a way this blog helped me to accept many things about me that I might have not liked before – I learned that it’s not a sin to be short, to not have perfect teeth or perfect hair, people even don’t mind too much when I’m not wearing any make-up. Because you know what? All of us sometimes just don’t wear make-up. We’re normal people. I believe that even Hollywood stars and supermodels are people like us, although they don’t show it very often. We are not perfect, but what is perfection? Each of us is different, each of us is beautiful in our own way. I have nothing to complain about in life, I’m a very lucky and happy person generally. Yes, I sometimes jokingly envy my friends‘ bigger boobs or a smaller bum, but at the same time realise how stupid it is. We are who we are. Beauty and confidence is hidden inside us and it comes up just as we realise how beautiful we are in our individuality and uniqueness.

So, girls, don’t be too shy to show off your beautiful rich hair, cleavage or legs. Wear what you love. Put on that amazing floral dress and wear it like you mean it. Because we only live once and you won’t get a better chance. I wear skirts and dresses and colors and patterns because they make me happy every day. Even if I look too short in a big midi skirt with flats, I wear it cause I love the skirt and heels are killing me when I wear them for hours. But I’m myself. And it’s OK.

Have a wonderful weekend full of wonderful stories my friends!

PS: I have bought this poppy flower skirt at a second hand this spring and it is one of my favourite pieces 🙂 It’s soft like silk and it was perfect for Spring days when I took these photos at Central Park in Bratislava, as well as for warmer Summer. What do you think?

Nikdy som nebola jedným z najutiahnutejších ľudí v miestnosti, to je pravda. V škôlke a škole si moje meno všetci zapamätali celkom rýchlo, lebo som sa vždy chcela s každým rozprávať vlastne o čomkoľvek. Vždy som mala rada ľudí, tak som sa snažila byť priateľská. Nejako sa však stalo, že si niektorí moji spolužiaci či iní ľudia v škole začali myslieť, že som až príliš sebavedomá, takže si automaticky povedali, že budem asi jednoducho namyslená. Pravdou je, že som sa stále cítila trochu neisto a podobne ako iní som chcela, aby ma ľudia mali radi, namyslená ani prílišne sebavedomá som jednoznačne nebola. Nebol na to dôvod. Snažila som sa byť sama sebou a zároveň som robila všetko preto, aby som mala dosť kamarátov. Čo vám poviem? Tento príbeh bude stále rovnaký pre všetkých, bez ohľadu na to, ako veľmi sa budeme či nebudeme snažiť – niektorí ľudia vás budú mať radi, iní jednoducho…nie. 

A tak je to v poriadku. Rokmi som sa naučila akceptovať seba samu takú, aká som a snažím sa byť dosť milá k ľuďom na to, aby ma prijali tiež. Snažím sa nasledovať klišé radu „správaj sa k ostaným tak, ako chceš, aby sa správali k tebe“. A je to svätá pravda. Nič iné totiž nefunguje. Keď ste priateľskí, iní budú pravdepodobne tiež. Keď som začala blogovať, nemala som ani šajnu, ako ma ľudia príjmu a ako ma budú vnímať. Budú si myslieť, že som príliš chladná, namyslená a odmeraná, alebo im budem pripadať príliš obyčajná a utiahnutá? Tento blog mi svojím spôsobom celkom pomohol akceptovať na sebe veci, ktoré ma inak otravovali – naučila som sa, že nie je žiadnou katastrofou byť celkom nízka, nemať dokonalé zuby alebo vlasy, ľuďom dokonca ani príliš nevadí, keď práve nemám na sebe make-up. Pretože viete čo? Nikto nenosí make-up stále. Všetci sme nedokonalí a práve to nás robí výnimočnými. Sme normálni ľudia. Ja dokonca verím, že aj supermodelky alebo Hollywoodske hviezdy sú ľudia ako my, aj keď ich tak často nevidíme. V živote sa nemám veľmi na čo sťažovať, som v podstate nesmierne šťastný človek. Áno, niekedy s dávkou humoru závidím svojim kamoškám plnší výstrih či menší zadok, zároveň si ale uvedomujem, aké je to celé hlúpe. Krása a sebavedomie je ukryté hlboko v nás a navonok sa prejaví práve vtedy, keď si uvedomíme, aké krásne všetky sme vo svojej jedinečnosti. 

Takže, baby, nehanbite sa ukázať všetkým svoje prekrásne husté vlasy, dekolt či nohy. Noste, čo sa vám páči a čo vám robí radosť. Oblečte si tie nádherné kvetinové šaty a noste ich tak, aby všetci vedeli, že to myslíte vážne. Na život máme len jednu šancu a lepšiu ako táto asi nedostanete. Ja stále nosím sukne, šaty, farby a vzory pretože ma robia šťastnou každý deň bez toho, aby som čakala na nejaké veľké zázraky. Už len to, že si tie krásne šaty môžem dnes obliecť a ísť von je predsa zázrak sám osebe. Aj keď ma veľká midi sukňa ešte viac skráti a mala by som si k nej obliecť opätky, ja si obujem tenisky pretože sa takto cítim pohodlne a svojej obľúbenej sukne sa nevzdám. A som sama sebou. A je to OK. 

Užívajte si krásny víkend plný úžasných príbehov zebričky!

 

 

I was wearing:

skirt – second hand

top – Bershka

jacket – Portobello Rd Market

shoes – ?

choker – hand-made

hat – Six