A Week With Ladybag

Keď som prvýkrát uvidela unikátne kabelky Ladybag, hneď som tušila, že to bude niečo výnimočné. Pekné kabelky sú skvelým vynálezom samy o sebe, ak však majú ešte nenápadne skryté technické funkcie, o to lepšie. Tak som sa rozhodla, že si jednu z nich vykúšam na vlastnej koži a napíšem vám, či táto novinka naozaj stojí zato.

O Ladybag som vám písala pred pár týždňami, keď som ju prvýkrát videla na stretnutí s jej autorkami. Ako však funguje táto super záležitosť v skutočnom živote? Rozhodla som sa vyskúšať si teda štýlovú červenú Ladybag počas jedného z posledných zimných týždňov, aby som mohla otestovať všetky jej funkcie.

1. DIZAJN

Ladybag na začiatok prichádza v 4 rôznych štýloch a farbách. Ja som si vybrala červenú elegantnú kabelku v štýle aktovky, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Je dosť veľká a praktická, má krátku rúčku i dlhý remienok, takže ju môžete nosiť prehodenú cez plece i v ruke. Červená je výrazná, ženská a rozhodne nie nudná. Okrem toho skvelo ladí s mojím červeným rúžom 🙂

2. TECHNICKÉ HRAČKY

Ladybag nie je len taká obyčajná kabelka. Je to vynález šikovných žien pre iné zaneprázdnené a šikovné ženy, ktoré trávia veľa času v práci, na stretnutiach či na cestách. Aj mne sa počas môjho týždňa s Ladybag párkrát stalo, že sa mi už ku večeru vybil telefón a externá batéria mi prišla viac než vhod. Pocit, že pokojne môžete volať, fotiť a surfovať na internete koľko chcete a nemusíte sa báť, že uprostred dňa ostanete „visieť“ niekde bez mobilu, je naozaj na nezaplatenie.
Baterky v kabelkách však v dnešnej dobe už nie sú až také výnimočné, ako pred pár rokmi. Čo je ozajstným slovenským unikátom, je výhrevný systém v zadnom vrecku kabelky, ktorý vás udrží v teple aj uprostred zimy. Hoci tento vynález zrejme nevyhrá nobelovu cenu, ja som taká zimomravá, že má v mojom zozname obľúbených moderných vynálezov celkom významné miesto 🙂
Poznáte ten zúfalý pocit, keď v zime stojíte na zastávke, nemôžete si sadnúť na studenú lavičku a mrznú vám ruky, nohy i všetko možné? Ak vám nebude prekážať zopár udivených pohľadov, Ladybag si jednoducho položíte na studenú lavičku a sadnete si na odzipsovaný „sedák“. Zohreje vám to všetky dôležité časti tela a vyhnete sa veľmi nepríjemnému prechladnutiu.
Teplé vrecko navyše pomôže i pri zohriatí rúk v prípade núdze. Nebudete ich asi chcieť mať vovnútri veľmi dlho, keďže ich budete potrebovať asi aj na iné veci, ale na rýchle zohriatie, keď priateľ či manžel nie sú poblízku, určite postačí 🙂

Nie som technický guru, batéria, ktorá nabíja mobil/ tablet a poháňa vyhrievanie v kabelke, je však pre mňa asi jediným malým problémom. Je trošku ťažká a jej nabíjanie trvá až 8 hodín kvôli veľkej kapacite a dostatočnej výdrži. Ak ju teda nestihnete či zabudnete nabiť počas noci, cez deň to veľmi nestihnete, takže si to treba naplánovať.

Mňa úplne dostala červená Ladybag, no na výber je i niekoľko iných druhov. Jediné, čo by som na kabelkách asi urobila inak, by bolo logo, ktoré by som asi spravila nenápadnejšie namiesto výraznej kovovej značky. Dizajn i technológie sa však stále vyvíjajú, a ja verím, že Ladybag sa budú vyvíjať s nimi.

When I first saw the unique Ladybag handbags, I knew they were going to be special. Pretty bags are great as they are, but when they have some hidden technical advantages, it’s only better. So I decided to test one of the Ladybags myself and tell you if it’s any good.
I wrote about Ladybag a few weeks ago when I fist saw it on a presentation event with its author. But how does it work in real life conditions? I decided to choose the red bag and test it during one of the last weeks of winter to try all of its functions.
1.    DESIGN
Right now you can find Ladybag in 4 different styles and colours. I chose the red elegant bag in a satchel shape, for sever reasons. It’s practical and big and it has short handle as long as the long one, so you can wear it in your hand, as well as across body. Red colours is bright, happy, feminine and definitely not boring. Besides, it goes well with my favourite lipstick 🙂
2.    GADGETS
Ladybag is not just your everyday bag. Or rather, it is, but it’s also so much more. It’s an invention of busy, clever women for other busy, clever women who spend a lot of time in work, at meetings and by traveling. During my week with Ladybag my phone went dead a few times during the day, too, so the extra battery in my bag was more than welcome. The feeling that you can use your phone as much as you need and like and don’t need to worry that your battery will go dead in the middle of the day is really priceless.
Batteries in handbags or clutches are not as rare now as they were 5 years ago. However, this bag has a trick or two up its sleeve. The heating system in its back pocket is one-of-a-kind and in a cold, windy, busy day it really comes in handy. It’s probably not going to win the next Nobel prize, but it’s pretty high on my list of great modern inventions J
I’m far from being a technical wizz, but I felt that the battery charging a phone or a tablet takes a bit long to charge. It’s caused by its power potential and size of course, but the full charge takes 8 hours, so you need to charge it overnight and it’s a little bit heavy.
I loved the red Ladybag, although you can choose from several different styles. The only thing I’d change if it was up to me is the metal name plate, which I didn’t like too much. Designs and technology are in a constant progress, however, so I believe Ladybag is not going to be an exception.
I was wearing:
coat – Primark
dress – Gate
boots – Gate
tights – Primark
scarf – F&F
earrings – I am…
bag – Ladybag
I was wearing:
pants – F&F
top – H&M
shoes – Gate