6 Spring-Summer 2017 Trends to be Excited About

Every year about this time I start to feel wary of the cold never-ending winter, freezing mornings and early nights and start longing for Spring. And every year it takes a couple of months for it to come, so I spend most of February and March miserably, but still hopefully wishing for sunshine and warmer weather. It is not just the weather that I’m looking forward to, though. Spring is my favourite part of year for fashion, too. Everything gets lighter, brighter, happier and suddenly it’s so much easier to breath. I can finally get rid of all the layers of clothes from winter and enjoy everything I love about fashion – cute dresses, lovely shoes, even the accessories that stay mostly hidden in winter.

This spring will be traditionally happy and warm, but here are some tips anyway if you’re already preparing your Spring wardrobe, like I am:

Každý rok asi o tomto čase začnem mať absolútne plné zuby studenej nekonečnej zimy, mrazivých rán a skorých večerov a začínam snívať o jari. A každý rok to jari trvá ešte zopár mesiacov, kým sa konečne ukáže, takže ja trávim väčšinu februára a marca nešťastne dúfajúc v jej skorý príchod. Neteším sa však iba na teplejšie počasie. Jar je aj mojím obľúbeným obdobím v módnom kalendári. Všetko vtedy začína byť ľahšie, vzdušnejšie, svetlejšie, veselšie a tak všeobecne sa mi akosi ľahšie dýcha. Konečne sa môžem zbaviť tisícov vrstiev oblečenia zo zimy a užívať si všetko, čo na móde milujem – chutné šatičky, krásne topánky (ako moje najchutnejšie jahodové sandále zo spartoo.sk) aj originálne doplnky, ktoré v zime takmer nevidno. 

Táto jar bude podľa trendov tradične hravá a teplá, aj tak som vám však pripravila zopár tipov, keď si už náhodou dávate pomaly dokopy jarný šatník tak ako ja:

  1. Metallics

Metallic colors have gracefully made it through Winter and into the Spring with one new attribute this year: they come in all the different colors and shapes. This season, everything has become metallic – even the shoes, so go ahead and find your perfect gold/copper/pink metallic sneakers!

Metalické odtiene sa pozvoľna prekoprcli zo zimy až do jari s jednou novinkou na tento rok: prichádzajú vo všetkých farbách a tvaroch. Túto sezónu bude metalické všetko – dokonca aj topánky, tak sa poponáhľajte a nájdite si svoj obľúbený pár zlatých/bronzových či ružových metalických tenisiek!

zelené sandále Sparto.sk, ruksak – New Look, zlaté tenisky – Spartoo.sk

šaty – New Look, ružová bunda – Mango, plisovaná sukňa – Primark

2. Seeing Pink

Pink is seeing a big comeback this year. Even if you are the toughest cookie and hate Barbies, you’ll love the pink shades of 2017. Pink becomes fierce, elegant, feminine and just, well, interesting this year. I don’t like the Barbie look, but even I can’t ignore this trend.

Ružová zažije tento rok obrovský comeback. Aj keď ste poriadna „dršňáčka“ a neznášate Barbie, tieto ružové odtiene si možno zamilujete. Ružová sa tento rok stáva silnou, elegantnou, ženskou a jednoducho nesmierne zaujímavou. Ani ja nie som veľká fanúšička Barbie looku, ale bez púdrovej ružovej túto sezónu neviem žiť. 

kabelka – Ralp Lauren via Spartoo.sk, sukňa – River Island, tenisky – Adidas Originals

sukňa – TOPSHOP, kabát – Mango, sveter – New Look

3. Flower power

Maybe it’s a cliché, but can you imagine something more excitingly Spring-like than blooming flowers? Well, I cannot. I love flowers all year-round, but I get the most excited about them in Spring when I can try to fit in the first blooming gardens 🙂

Možno to je klišé, ale viete si predstaviť niečo úžasnejšie a jarnejšie ako rozkvitnuté kvety? Ja teda nie. Kvety milujem počas celého roka, no na začiatku jari ma akosi najviac nadchnú a niekedy sa dokonca snažím „zapadnúť“ do prvých rozkvitnútých záhonov 🙂 Každý máme svoje úchylky…:P 

nohavice – New Look, šaty – Mango, sveter- New Look

slippers – Miss L’Fire, šnurovacie topánky – Betty London via Spartoo.sk, tenisky – Ted Baker via Spartoo.sk

4. Long Earrings 

Earrings are my favourite part of jewellery. That’s why I’ve been very very happy to see that designers finally decided to ditch the minimalism and come back with beautiful big pieces. This season will be all about the long earrings that go way down to your neck or shoulders, so pull out your off-shoulder shirt and have some fun!

Náušnice vždy boli mojimi najobľúbenejšími doplnkami. Preto som sa nesmierne potešila, keď som uvidela, že návrhári tento rok konečne upustili od nudného minimalizmu a vrátili mi naspäť úžasné výrazné kúsky. Táto sezóna bude celá o dlhých náušniciach až ku krku či ramenám, vytiahnite teda zo skrine top s holými ramenami z minulého leta a ukážte ten pekný krk! 🙂

náušnice – River Island

5. Ruffles

So we had pink and we had flowers. Is there anything more feminine? Yes! Romantic and chic ruffles, of course. And there will be lots of them this year, everywhere!

Mali sme tu ružovú a mali sme kvety. Existuje ešte niečo ženskejšie? Áno! Romantické a chic volány, samozrejme. Bude ich tu obrovské množstvo, tento rok ich nájdete úplne na všetkom, od dámskeho oblečenia cez doplnky až po topánky!

košeľa – River Island, šaty – New Look, oranžová blúzka – TOPSHOP

denimová košeľa – New Look, nohavice – Primark, top – TOPSHOP

6. Happy things

After the long cold winter we are entitled to have some fun, right? So go ahead and pick out the craziest, happiest piece that you can find, whether it’s the pineapple t-shirt, a Mickey Mouse hat or strawberry shoes (in my case). Enjoy the life in the fullest, my friends 🙂 It’s too short to wear boring clothes!

Po dlhej studenej zime máme nárok užiť si trochu zábavy, však? Tak neváhajte a vyberte ten najšialenejší, najveselší kúsok, aký nájdete, či už to bude tričko s ananásom, šiltovka s Mickey Mousom či jahodové topánky (v mojom prípade). Užívajte si život naplno, priatelia 🙂 Je predsa príliš krátky na to, aby sme nosili nudné oblečenie, nie? 

topánky – Marc Jacobs via Spartoo.sk, kabelka – Primark, náušnice – H&M

náušnice – Dolce & Gabbana, šaty – Mohito, tenisky – Spartoo.sk

sandále – Dolce & Gabbana, kabelka – Primark, tenisky – Tikoki